از استیل ضد زنگ در صنایع خودروسازی، ساخت دستگیره های زیبا برای درب های فروشگاهی و آپارتمان، وسایل آشپزخانه، آسانسور و … استفاده می شود. در این میان استفاده از استیل ضد زنگ در آشپزخانه کاربرد زیادی دارد.

فولاد ضد زنگ یا همان استیل ضد زنگ دارای مقاومت بسیار بالایی است که به راحتی با اکسیژن هوا ترکیب نمی شود و از این رو خوردگی در این آلیاژ صورت نمی گیرد.

همین امر سبب شده تا این آلیاژ طرفداران زیادی را در مناطق مرطوب و شرجی داشته باشد. در این مطلب اشاره ای کوتاه بر مصارف استیل می کنیم .تا پایان با ما همراه باشید.

استفاده از استیل ضد زنگ در ساخت مبلمان

کاربرد استیل ضد زنگ در صنایع مبلمان بسیار اهمیت دارد. در این صنعت مهم است که مواد به کار رفته در ساخت مبل مقاومت بالا داشته باشد. در بعضی مناطق از چوب نمی توان در این صنعت استفاده کرد از این رو استیل اهمیت زیادی پیدا می کند.

همچنین استیل ضد زنگ دچار خوردگی نمی شود و نیازی به رنگ آمیزی ندارد.

استفاده از استیل ضد زنگ در تولید برق

این آلیاژ مقاوم در اکثر قطعات توربین های برق مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو که بسیار مقاوم است در ساخت انواع پیچ و مهره، ساخت چرخ دنده و قطعات دیگر استفاده می شود. کاربرد استیل ضد زنگ در صنایع تولید برق بسیار گسترده است که ما به همین مقدار بسنده کردیم.

استفاده از استیل ضد زنگ در آشپزخانه

امروزه بیشترین کاربرد استیل در همین صنعت است. بیشتر ظرف های مورد استفاده در آشپزخانه ها را از استیل می سازند. انواع قاشق و چنگال، قابلمه ها و ظروف دیگز از همین استیل است.

علاوه بر این ها، صنایع بسته بندی مواد غذایی، لبنی و شیرینی پزی هم از این نوع استیل استفاده می کنند.

استفاده از استیل ضد زنگ در ساخت تجهیزات بیمارستانی

تجهیزات و ابزاری که با این نوع استیل ساخته می شوند به آسانی تمیز و استریل شده و هرگز دچار خوردگی و آسیب نمی شوند. کاربرد بسیار مهم این آلیاژ در ساخت تجهیزات بیمارستانی ، ساخت ایمپلنت می باشد چرا که آلیاژ استیل ضد زنگ با بدن انسان هم سازگاری خوبی دارد و با کاشت ایمپلنت در دهان، واکنش منفی صورت نمی گیرد.

استفاده از استیل ضد زنگ در ابزارآلات کشاورزی

به این دلیل که در مزارع از کودها و اسپری های شیمیایی به صورت مداوم استفاده می شود، محیط خورنده ای برای خورده شدن ابزارآلات کشاورزی فراهم می شود و دستگاه ها و ماشین آلات کشاورزی به صورت خورده می شود و آسیب می بیند.

بنابراین از این آلیاژ استفاده می شود و ابزارآلات این صنعت را ضد زنگ می کنند. شاید در نگاه اول این فکر متصور شود که هزینه خرید این دستگاه ها بسیار بالا است ولی با این کار سال های طولانی دستگاه ها بیمه هستند و آسیبی نمی بینند.

 

 

 

شرکت استیل پوشان البرز تامین و تولید کننده انواع اتصالات استیل در ایران می باشد.