استیل

آلیاژی که پایه آن از آهن است و کمتر از ۲% کربن دارد استیل یا فولاد نامیده میشود. بسته به نوع و مقدار دیگر عناصر موجود در آن خواص مکانیکی نظیر سختی و شکل پذیری مشخص می شود. افزایش مقدار کربن سبب افزایش سختی و مقاومت می شود اما مقدار شکل پذیری آن کاسته می شود.

آیا فولاد ضد زنگ، زنگ می‌زند؟

در واقع این موضوع که فولاد ضد زنگ، زنگ نمی‌‌زند یک تصور نادرستی است. این برداشت ناصحیح برخی موارد منجر به مشاجرات و حتی تعقیب قانونی بین کارفرمایان و پیمانکاران می‌شود. فولادهای ضد زنگ فقط در شرایطی خاص نظیر محیط‌های غیرآلوده و آب شیرین یا آب دریا (به صورت جاری) بدون زنگ باقی می‌مانند. در هوای مرطوب دریایی یا در داخل آب ساکن (راکد) فولاد ضد زنگ نوع 304 زنگ می‌زند، و اغلب به صورت موضعی دچار خوردگی حفره‌ای می‌گردد. به طور کلی ماهیت محیط و ترکیب شیمایی فولاد هر دو در تشکیل زنگ و خوردگی حفره‌ای فولاد ضد زنگ نقش تعیین کننده‌ای دارند.

انواع استنلس های بگیر (غیر مغناطیسی )

 پر مصرف ترین استنلس استیل در این گروه نوع  (AISI 430)یا 4016/1می باشد . این نوع از استنلسها در شرایطی که حفظ ظاهر در اولویت بوده و شرایط سخت محیطی موجود نمی باشد، دارای کاربرد فراوانی می باشند. افزایش کروم و مولیبدن در این نوع از استنلس ها باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی شده و اضافه نمودن  تیتانیوم و نیوبیوم نیز خاصیت جوش پذیری را افزایش می دهند.

فرق استیل 304 و 316

استیل 304 حاوی 18% کروم و 8% نیکل است در صورتیکه استیل 316 دارای 16% کروم ، 10% نیکل و 2% مولیبدن است . مولیبدن برای کمک به مقاومت در برابر خوردگی ناشی ا ز کلراید (مثل آب دریا ) به آن اضافه می شود .

حرف L بعد از نام استینلس استیل (316L) نشانه چیست؟

حرف L نشانه کلمه Low carbon  بوده ، بیانگر آنست که مقدار کربن آلیاژ به کمتر از 0.03% کاهش پیدا کرده است . این مقدار کم کربن باعث می شودبعد از عملیات جوشکاری ، همچنان لایه اکسید محافظتی روی سطح حضور داشته باشد .

دوپلکس

استنلس استیل های دوپلکس به طور کلی از نظر مقاومت مکانیکی در سطح بالاتری نسبت به انواع معمول استنلس های بگیر(مغناطیسی) و نگیر (غیرمغناطیسی) قرار دارند. استنلس ها که نوع  1.4462 پرمصرف ترین آنها می باشد به صورت شماتیک می باشد.

فولاد داپلکس

این نوع فولاد بین 19 تا 28 درصد کروم و تا 5% مولیبدن داشته و دارای ماومت بسیار بالایی در برابر خوردگی می باشد و به این لحاظ بهترین گزینه برای ساخت قطعات در معرض خوردگی ناشی از آب دریا می باشد .

نام گذاری استیل ها ( 304 ، 316 ، ...)

انجمن آهن و فولاد آمریکا(AISI)  برای اولین بار اقدام به دسته بندی و نامگذاری استینلس استیل ها نمود و مشخصات فیزیکی و شیمیائی و نیز دستورالعمل تولید آنها را عرضه نمود.

 

شرکت استیل پوشان البرز تامین و تولید کننده انواع اتصالات استیل در ایران می باشد.

انواع فلنج
فلنج با سطح ساده (FLAT FACE)
در این نوع از فلنجها سطح یک فلنج که باید در مقابل سطح فلنج دیگر قرار گیرد صاف می‌باشد. معمولاً فلنجهای چدنی یا فولادی که در فشارهای کم کاربرد دارند از این نوع ساخته می‌شوند


فلنج با سطح برجسته (Raised face)
در این نوع فلنجها سطح فلنج که درمقابل فلنج دیگر قرارگرفته و بر روی آن لایی قرار داده می‌شود نسبت به سطح کلی فلنج برجسته تر ساخته می‌شود. بر اساس استاندارد مقدار برجستگی درتمام اندازه‌ها برای کلاسهای ۱۵۰و ۳۰۰ برابر 1.6mm وکلاسهای بالاتر برابر 6.4mm می‌باشد. در قسمت برجستگی ممکن است سطح کاملاً صیقلی (smooth finish) یا دارای شیار (serrated finish) باشد واین شیارها یابصورت هم مرکز ویا حلزونی می‌باشد که روش ساخت آن در استاندارد (mss-sp-۶) مشخص گردیده است (معمولاً عمق شیارها 0.4mmوفاصله آن از هم 0.8mmمی‌باشد)

فلنج نر وماده (Male & Female)
صفحه این نوع فلنجها که بصورت جفت وجود دارد یکی دارای برآمدگی (به ارتفاع 6.4mm) و دیگری تو رفتگی (به عمق 5mm) می‌باشد.

 

 

 

 

 

معمولا لوله ها به سه روش تولید و ساخته میشوند .

 

1- فلز آلیاژی گرم یکی از برجسته‌ترین فرآیندها است. معمولا لوله‌های چدنی نشکن به این روش ساخته می‌شوند. لوله‌های بدون درزseamless pipes) بوسیله کشش یک شمش تو پر روی یک میله حفره‌ساز برای ایجاد پوسته توخالی ساخته می‌شوند. از آنجایی که در فرآیند تولید جوش‌کاری انجام نمی‌شود، لوله‌های بدون درز قوی‌تر و قابل اعتماد‌تر هستند. از لحاظ تاریخی لوله‌های بدون درز برای تحمل فشار بهتر از انواع دیگر در نظر گرفته می‌شدند و اغلب در دسترس‌تر از لوله‌های جوشی بوده، لوله های چدنی نشکن به این روش ساخته میشوند.بوسیله کشش یک شمش تو پر روی یک میله حفره‌.

2- روش رول فرمینگ : پیشرفت‌هایی که از دهه 1970 در مواد، کنترل فرآیند و تست غیر مخرب انجام شد، این امکان را فراهم کرد که در بسیاری از کاربردها لوله‌های جوشی جایگزین لوله‌های بدون درز شوند. لوله‌های جوشی (welded pipes) به وسیله جوش‌کاری مقاومت الکتریکی( electric resistance weldinیا ERW) و جوش‌کاری ذوبی الکتریکی (electric fusion welding) EFW) به وسیله لوله کردن یک ورق و جوش‌کاری درز آن تولید می‌شوند.

 

 

لوله‌های با قطر بالاتر از 10 اینچ می‌توانند به صورت ERW، EFW یا جوش‌کاری قوسی زیر پودری( (submerged arc weldingیا SAW ساخته شوند. دو تکنولوژی برای تولید لوله‌های فولادی با ابعاد بزرگ‌تر وجود دارد که برای سایزهایی که امکان تولید آن توسط فرآیندهای بدون درز و ERW وجود ندارد مناسب است. دو نوع لوله تولید شده در سایزهای بزرگ‌تر، از تکنولوژی‌های جوش‌کاری قوسی زیر پودری طولی (longitudinal submerged arc welding) یا LSAW و جوش‌کاری قوسی مارپیچی زیر پودری (spiral submerged arc welding) یا SSAW استفاده می‌کنند. LSAW به وسیله خم‌کاری و جوش‌کاری صفحات فلزی انجام می‌شود و اغلب در کاربردهای صنعت نفت و گاز استفاده می‌شوند.

 

 

با توجه به قیمت بالا، لوله‌های LSAW به ندرت در کاربردهای کم ارزش غیر انرژی مانند خطوط لوله آب استفاده می‌شوند. لوله‌های SSAW به وسیله جوش‌کاری مارپیچی کویل‌های فولادی تولید می‌شوند و مزیت قیمتی آن ها بیش از لوله‌های LSAW است زیرا این فرآیند به جای صفحات فولادی از کویل استفاده می‌کند

 

 

شرکت استیل پوشان البرز تامین کننده انواع لوله و اتصالات استیل در ایزان می باشد.

فلنچ:

فلنج ها صفحات دایره ای با چندین سوراخ که در اطراف آن تعبیه شده است، در واقع نوعی صفحه اتصال دهنده شیرآلات، لوله و پمپ به همدیگر بوده که جهت آب بند بین آن ها از واشر استفاده می شود و معمولا از جنس استنلس، آهن، فولاد و چدن ساخته می شوند. فلنج‌ها از جمله اتصالاتی هستند که خطوط لوله انتقال (با هر نوع سیال) را به یکدیگر متصل کرده، همچنین شیرآلات را به لوله‌های جوش داده شده، مرتبط می‌سازند. فلنج‌ها اغلب از جنس پلی اتیلن، استیل، فولاد، آلیاژهای آهن و یا چدن ساخته می‌شوند و بسته به نوع جنس متناسب با فشاری که تحمل می‌کنند به کلاس‌های مختلف تقسیم می‌گردند.فلنج (به انگلیسی: flange) گونه‌ای از اتصال دهنده‌های لوله‌ها، شیرآلات و دستگاه‌ها به یکدیگر می‌باشد. فلنج‌ها قطعه دیسکی شکل می‌باشند، که اغلب بصورت جفت، با استفاده از پیچ و مهره دو قطعه را به یکدیگر متصل می‌سازند، به آسانی باز شده و برای فشارهای پائین و بالا مناسب می‌باشند.

 

قوطی استیل چیست؟


قوطی استیل، یک پروفیل است که سطح مقطع آن دایره و یا مربع است. در صورتی که سطح مقطع این پروفیل دایره باشد. محصول نهایی لوله نام دارد کلیه محصولات استیل از جمله، لوله استیل، میلگرد استیل، ورق استیل، نبشی،پروفیل ، قوطی، تسمه استیل و … همگی بر اساس شکلی که دارند. و کاربردی که در صنعت دارند، نام گذاری شده اند

اما موضوع مشترک در تمامی آن ها این است که جنس همه از آلیاژ استیل می باشد. اما تفاوت آن ها در نحوه تولید شان است. که برای هر کدام متفاوت است. با وجود این تفاوت، در بعضی از محصولات، تعدادی از مراحل تولید شبیه به یکدیگر هستند.

تفاوت لوله و تیوب استیل در چیست؟
ارسال شده توسط استیل پوشان البرز
در نگاه اول، لوله و تیوب استیل یکسان به نظر می رسند. شباهت بسیاری بین لوله و تیوب استیل وجود دارد: همه آنها دارای شکلی یکسان، توخالی و از جنس فلز هستند… اما تفاوت های بسیاری نیز بین آنها وجود دارد. بیایید این تفاوت ها را ببینیم

تفاوت بین لوله استنلس استیل و تیوب

قطر لوله و تیوب
قطرلوله به قطر اسمی اطلاق می گردد نه قطر واقعی. در جدول لوله به ضخامت دیواره لوله اطلاق می گردد. (شما می توانید نمودار جدول و تعیین آن را بیابید) قطر بیرونی فیزیکی واقعی در مقایسه با قطر بیرونی اسمی (OD) آن بزرگتر است.

از طرف دیگر، قطر تیوب به قطر بیرونی واقعی اطلاق می گردد. به عبارت دیگر، قطر بیرونی فیزیکی واقعی تیوب استیل با قطر بیرونی اسمی آن یکسان است.

برای مثال: قطر بیرونی حقیقی لوله ¼ حدود 1.625 اینچ است در حالیکه در تیوب ¼، قطر حقیقی بیرونی 1.25 اینچ می باشد.

لوله های استیل مناسب برای کاربردهای بزرگتر از اندازه هایی حدود نیم اینچ تا چندین فوت متغیر هستند. تیوب ها عموما در کاربردهایی که نیازمند قطرهای کمتر هستند، استفاده می شوند. در حالیکه لوله های 10 اینچی کاملا رایج است، اما به ندرت ممکن است شما با یک تیوب 10 اینچی برخورد کنید.

123

تفاوت ضخامت دیواره
ضخامت دیواره های لوله های استیل و تیوب ها عامل مهمی در وجود تفاوت بین آنهاست. ضخامت تیوب استیل معمولا توسط یک اشل اندازه گیر (gauge) برای ضخامت های ظریفتر و نازکتر تعیین می گردد، و تیوب های ضخیم تر با کسرهای یک اینچ یا میلی متر مشخص می گردند. اندازه معمول برای تیوب لوله استیل(لوله کشی) 20 اشل (gauge) می باشد، که از ضخامت 35 هزارم اینچ تا 2 اینچ را اندازه گیری می کند. ضخامت دیواره یک لوله استیل به جدول آن اطلاق می گردد که شما می توانید ارتباطی بین جدول لوله و ضخامت بر حسب میلی متر یا اینچ در تعیین ASME B36.10 بدست آورید. رایج ترین جدول ها SCH 20, SCH 40 و SCH 80 هستند. جدول Schedule 40 رایج ترین جدول، و SCH 80 کمتر مورد استفاده است. این نکته می بایست ذکر شود که جدول لوله برای تمامی قطرها مناسب نیست؛ این جدول متفاوت است.

برای مثال:

قطر لوله 8inch/219.1، جدول لوله عبارت است از SCH 40= ضخامت دیواره عبارت است از 0.322inch/8.18mm

قطر لوله 12 inch /323.9، SCH 40 به ضخامت دیواره 0.406inch/10.31mm اطلاق می گردد.

هیچ قاعده ای بین جدول لوله و ضخامت دیواره وجود ندارد، تنها مورد به ASME B36.10 یا استانداردهای مربوطه اطلاق می گردد.

میزان تحمل (تلرنس) لوله استیل و تیوب استیل
معمولا از لوله های استنلس استیل در مصارف حمل و نقل یا توزیع استفاده می گردد، هنگامی که ویژگی فشار، صافی جدار وگردی حائز اهمیت باشد، تلرنس در نظرگرفته شده برای لوله ها در مقایسه با تیوب ها ضعیف تر است. در اینجا منظور از تلرنس به تلرنس قطر، تلرنس ضخامت دیواره، تلرنس جدار، تلرنس گردی و غیره اطلاق می گردد.

تولید لوله و تیوب های متفاوت
همانگونه که در قسمت بالا نیز اشاره شد، تیوب ها به الزاماتی بیشتری نیاز دارند، در نتیجه حتی فرایند تولید متریال تا به تیوب استیل یا لوله استنلس استیل متفاوت خواهد بود. تیوب ها به فرآیند، آزمایشات و بررسی های بیشتری در مقایسه با لوله ها نیازمند هستند. زمان تحویل (انتقال) نیز در تیوب ها طولانی تر خواهد بود. بازده تیوب ها در مقایسه با لوله های استیل، بسیار پایین تر می باشد. تولید لوله در حجم انبوه در مقایسه با تولید تیوب آسانتر است.

بهای تمام شده و قیمت
با توجه به مباحث بالا، تولید تیوب ها نیازمند صرف نیروی کار، انرژی و متریال زیادتری می باشد، بنابراین هزینه تولید آن نسبت به لوله ها مطمئنا بالاتر است و تنها بخاطر الزامات مورد نیاز در سطوح بالاتر تیوب ها، بازده پایین تیوب ها نیز باعث افزایش بهای تمام شده و قیمت آن خواهد شد. در حالیکه فرایند تولید لوله ها آسانتر است و با مقادیر زیاد و هزینه های کمتری تولید می گردند.

استفاده از لوله ها و تیوب استنلس استیل
از لوله های استنلس استیل برای انتقال مایعات و گازها از جمله آب، نفت، گاز یا پروپان ها مانند لوله بخاری، بویلر و غیره استفاده می شود. تنها بخاطر همین موضوع، قطر بیرونی و داخلی لوله های استنلس استیل بسیار حائز اهمیت است- چرا که نشان می دهد چه مقدار ماده می تواند از طریق آن منتقل شود. به همین دلیل است که سنجش فشار از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که این فشار می بایست پایین تر از محدوده فشار توزیع و یا فشار انتقال باشد. با این وجود، تیوب ها، اغلب در مواردی مورد استفاده قرار می گیرند که دارای قطرهای دقیق بیرونی باشند مانند، تیوب های پزشکی، بخش تسلیحات، بخش های صنعتی، تیوب های سرمایشی (کولر)، تیوب های تبادل گرما و بویلر. معمولا از تیوب ها در حوزه های پزشکی، ساخت و ساز، ساختمان یا باربری استفاده می شود.

متریال (مصالح)
لوله ها معمولا از استیل کربن یا استیل کم آلیاژ ساخته شده اند، در حالی که تیوب ها از استیل نرم، آلومینیوم، برنج، مس، کروم یا استنلس استیل و غیره ساخته می شوند. همچنین، تفاوت در متریال استفاده شده منجر به تفاوت در قیمت و هزینه آنها خواهد شد.

خصوصیات مکانیکی و خصوصیات شیمیایی
خصوصیاتی مانند سنجش فشار، میزان بازده و قدرت چکش خواری برای لوله های استیل بسیار حائز اهمیت است. با این وجود، برای تیوب ها خصوصیات سختی، مقاومت کششی و دقت بالا باعث افزایش کیفیت این محصول می گردند. آن دسته از عناصر مانند C, Mn, S, P, Si عناصر اصلی شیمیایی برای لوله های استنلس استیل محسوب می شوند و نیاز کمی به میکروعناصر وجود دارد. در حالی که در تیوب ها، میکروعناصر در فرایند تولید و کیفیت بسیار حائز اهمیت هستند.

اتصال/ جوشکاری
لوله های استیل رابط نیازمند جوشکاری، بندکشی یا لبه ها (فلنج ها) و و الزامات مربوطه هستند بنابراین نیروی کار بیشتری مورد نیاز خواهد بود. تیوب ها را می توان به سادگی و سرعت با تغییر شکل، لحیم یا جفت سازی به هم متصل نمود اما به همین خاطر، آنها از استقامت یکسانی برخوردار نیستند. جوشکاری لوله ها در مقایسه با اتصال تیوب ها ایمن تر است.

 

چکش خواری (مفتول پذیری)
لوله های استیل در اتصالات محکم و سخت قابل استفاده است که بسته به نوع متریال در طول های مختلف عرضه شده اند. تیوب ها، بخصوص مس، در اتصالات آبدیده محکم و سخت یا نوردهای آبدیده نرم (آنیل شده) استفاده می شوند. برخی تیوب ها نیز در اتصالات سخت یا نوردهای قابل انعطاف استفاده می شوند. در حالت مسی، چه اتصال از نوع سخت باشد چه انعطاف پذیر، بر اندازه تاثیری نخواهد داشت.

بسته بندی
لوله های استنلس استیل را به صورت بسته بندی یا انباشته کردن روی هم منتقل می کنند. چرا که ما تنها میبایست از سطح لوله ها در برابر آسیب های جدی محافظت کنیم و نیازی به محافظت از آنها در برابر سایش های خفیف نیست. در حالیکه تیوب ها معمولا در جعبه های چوبی یا نوارهای ظریف پیچانده می شوند، بخصوص تیوب های مورد استفاده برای مصارف پزشکی

پوشش سطح
برای حمل و نقل های بیرونی (در هوای آزاد) یا زیرزمینی، لوله ها در برابر اکسیداسیون یا خوردگی، می بایست رنگ آمیزی یا پوشش داده شوند. تیوب ها برای مصارف میدانی خاص اسیدشویی می شوند یا تحت اقدامات پالیشی خاص قرار می گیرند.

کمیت
برای توزیع یا حمل و نقل های طولانی، از لوله ها در مقادیر انبوه و کاربردهای مختص فواصل طولانی استفاده می شود. بنابراین، سفارش گیری لوله ها عموما در حجم انبوه می باشد در حالیکه تیوب ها ممکن است در مقادیر کم مورد استفاده قرار گیرند.

انتهای لوله استیل و تیوب استیل و ورق استیل
انتهای لوله ها معمولا مسطح یا اریب دار است، به گونه ای که بتوان آن را جوش داد. در حالیکه تیوب ها دارای انتهای متصل شونده یا بخصوص هستند، مانند انتهای غیرمعمولی، بخصوص رزوه ای.

کاربرد
لوله های استنلس استیل استفاده وسیعی دارند و اندازه های آنها از نیم اینچ تا چندین فوت متغیر است. در کل، تیوب ها در کاربردهایی که نیازمند قطرهای کمتر هستند مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا مشاهده لوله هایی با قطر 10 اینچ کاملا رایج است، اما برخورد با یک تیوب 10 اینچی به ندرت اتفاق می افتد.

شرکت استیل پوشان البرز